Razem dla Koszalina – wnioski do budżetu miasta na 2017 rok

Ponad 15 milionów złotych rocznie Koszalin pełnia życia pozyskuje z wynajmu i sprzedaży miejskich lokali mieszkalnych oraz pozbywania się gruntów należących do miasta. Zaledwie 2 miliony złotych wydawane są na mieszkaniowe inwestycje. Zmieńmy to! Uczyńmy z budowania tanich mieszkań na wynajem jeden z priorytetów. To nie tylko rozwiązanie problemu kilkuset osób oczekujących na mieszkanie komunalne lub socjalne, lecz również sposób na obniżenie czynszów na rynku komercyjnym i przyciągnięcie do naszego miasta nowych mieszkańców. Razem zawnioskowało o podniesienie wydatków na inwestycje mieszkalne w roku 2017 do 5 milionów złotych.

Zdjęcie użytkownika Razem Koszalin.

Wzrastająca z roku na rok popularność koszalińskiego budżetu obywatelskiego pokazuje, że mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta chcą mieć jak największy wpływ na miejsce, w którym żyją. Niestety, prezydent Piotr Jedliński udostępnia im zaledwie 0,3 procenta miejskiego budżetu do podziału. Panie prezydencie! Koszalinianie już udowodnili, że można im zaufać. Złożyliśmy wniosek do Budżetu Miasta Koszalina na rok 2017 o zwiększenie kwoty do podziału w ramach BO do 1 procenta wszystkich miejskich wydatków.

Od wczoraj trwa głosowanie na projekty zgłoszone w Budżecie Obywatelskim. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału: http://www.obywatelski.koszalin.pl/budzetobywatelski2017

Zdjęcie użytkownika Razem Koszalin.

W Koszalin pełnia życia brakuje spójnego, wygodnego i łatwego w obsłudze systemu zgłaszania usterek i problemów w przestrzeni publicznej (takich jak dziury w drogach, chodnikach, miejsca, w których panuje bałagan lub są niebezpieczne dla użytkowników), dziesiątki takich spraw zgłaszane są na Trybunie Obywatelskiej, podczas spotkań z prezydentem w Radach Osiedla oraz indywidualnie w różnych urzędach i instytucjach. Proponujemy, aby Koszalin przystąpił do serwisu NaprawmyTo.pl, z powodzeniem wykorzystywanego w Lublinie, Jarocinie czy Dąbrowie Górniczej. Umożliwia on szybkie zgłaszanie zauważonych problemów. Urzędnicy mogą zaś łatwo koordynować i monitorować współpracę różnych jednostek oraz informować o postępach prac. Wierzymy, że przystąpienie Koszalina do NapramyTo.pl pozwoli na lepszą komunikację mieszkańców z urzędnikami i zachęci do dbania o publiczną przestrzeń, dając poczucie wpływu na to co się w niej dzieje.

Przystąpienie do http://naprawmyto.pl to jeden z wniosków do Budżetu Miasta Koszalina na rok 2017 zgłoszonych przez koszalińskie Razem. Koszt to ok 12 tysięcy złotych rocznie.

Zdjęcie użytkownika Razem Koszalin.
SHARE IT:

Related Posts

Comments are closed.